Letnie sukienki w stylu lat 50-tych

Rozkloszowna sukienka lata 50Moda już taka jest. Ciągle powraca. Coś świeci triumfy by chwilę później nie być już modne, a za kilka sezonów znów powraca do łask. Tak jest i z modą z lat 50 tych. Kochamy ją za to, że wyraźnie podkreśla kobiecość, jest jednocześnie elegancka i bardzo seksowna.

Wieczorowe sukienki nawiązujące krojem, formą i kolorystyką do lat 50-tych ubiegłego wieku są mocno rozkloszowane, lub wręcz przeciwnie maksymalnie proste, barwne albo stonowane.

Na jaką okazję możemy założyć sukienkę rodem z lat 50 tych? Styliści lansują tego typu ubiór jako codzienne ubranie. Modne są nie tylko rozkloszowane sukienki w kwiaty i duże grochy, ale także podobnie szyte spódniczki sięgające nieco wyżej łydek.

My polecamy sukienki w kształcie litery A na wielkie wyjścia. Czarna midi krojem przypominająca trójkąt idealna będzie na wszelkiego typu przyjęcia. Możemy założyć ją na Sukienka w grochyprzyjęcie, imprezę, do teatru. Warto zestawić ją z dużą kopertówką w kontrastowym kolorze i wysokimi szpilkami. W takim stroju podkreślamy wszystkie atuty naszej damskiej sylwetki; zgrabne nogi, szczupłą talię, a przy większym dekolcie – ładny biust.

Jeśli nie rozkloszowana sukienka to może prosta midi? Takie kreacje również były modne w latach 50 tych. Sukienka do kolan lub za kolano przepasana paskiem – to jest to! Szczególnie na topie są fasony z dłuższymi rękawkami.