Sukienki po komunijne dla dziewczynek

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Szczególnie przeżywają je oczywiście najmłodsi bohaterowie tego dnia. Podczas swojego święta chcą wyglądać olśniewająco. Na uroczystościach komunijnych obowiązują białe, galowe stroje – alby, sukienki i garnitury komunijne.

Po wydarzeniach w kościele czas na specjalne przyjęcie – aby dzieci mogły swobodnie w nim uczestniczyć (i co ważne, aby nie pobrudziły eleganckich ubrań, które zakładać będą jeszcze podczas tzw. „białego tygodnia”) warto zamienić śnieżnobiałe alby na inne gustowne stroje. Chłopcy mogą przebrać się w klasyczne spodnie i szykowne koszule. Dziewczynki zaś na pewno chętnie założą śliczne dziecięce sukienki wizytowe.Nie istnieją ściśle określone reguły co do tego jak dzieci powinny być ubrane podczas spotkania po komunijnego. Jednak żadnej mamie nie trzeba chyba tłumaczyć, że elegancja jest tego dnia wręcz wskazana. Dlatego nawet jeśli po mszy św. zrezygnujemy z alb nie pozwólmy by nasze dziecko ubrało na komunijny obiad zwykłe, codzienne ubranie. Takie święto jak pierwsza komunia zdarza się tylko raz w życiu i dlatego też wymaga ono szczególnej oprawy. W przypadku dzieci najlepszą oprawą zaś będą stroje.

Najlepsza sukienka po komunijna dla dziewczynki to nic innego jak klasyczna dziecięca sukienka wizytowa. Jednym z fasonów, które sprawdzą się na obiedzie komunijnym będzie jasna sukieneczka lekko poniżej kolana, które od pasa delikatnie rozszerza się ku dołowi. Sukienka wykonana jest z kremowego atłasu, jej jedynymi zdobieniami są dwa fioletowe pasy; jeden na linii talii, a drugi na zakończeniu stroju. Do sukienki pasować będą białe rajstopki i czarne pantofelki dziewczęce, choć oczywiście młoda dama może założyć do sukienki także białe buciki komunijne.

Nasza kolejna propozycja po komunijnej sukienki dziecięcej to śliczna kremowa sukienka, w której każda dziewczynka wyglądać będzie niemal jak królewna. Mowa tutaj o beżowej sukienki sięgającej do połowy kostek. Strój wykonany jest z lekkiego materiału, dół jest drapowany i zdobiony delikatnymi kwiatuszkami w tym samym kolorze.