Sukienka na poprawiny

Przyjęcia weselne wciąż urządzane są z poprawinami. Poprawiny to nic innego Strój na poprawinyjak zabawa w dzień po uroczystościach ślubnych, na którą zaprasza się gości weselnych.

Wybierając się na poprawiny często bagatelizujemy sprawę naszego ubioru. Przychodzimy na poprawiny w dżinsach lub zwykłych codziennych ubraniach. Tymczasem poprawiny są świetną okazją do założenia sukienki bądź eleganckich spodni.

Szczególną uwagę do stroju na poprawiny powinni przywiązywać oczywiście Państwo Młodzi.Pan Młody podczas poprawin może być ubrany w garnitur, bądź eleganckie spodnie, koszulę i krawat. Marynarka nie jest elementem obowiązkowym. Poprawiny mają bowiem luźniejszy charakter niż wesele i większość osób podchodzi do nich z przymrużeniem oka.

Dla młodej mężatki odpowiednia będzie sukienka midi w jasnym kolorze. W grę nie wchodzą ciemne palety barw. Warto zdecydować się na białą, beżową,Jasna sukienka koktajlowa jasnoniebieską bądź blado różową sukienkę. Polecane są proste fasony midi.

Jeśli chodzi o gości weselnych panowie podobnie jak pan młody mogą śmiało założyć koszulę i eleganckie spodnie, panie natomiast elegancką sukienkę – raczej nie o charakterze wieczorowym, bardziej odpowiednia będzie sukienka koktajlowa.