Sukienka dla małej druhny

Moda ślubna to nie tylko suknia panny młodej czy garnitur pana młodego. To także stroje rodziców państwa młodych oraz gości. Bardzo ważni są również świadkowie. Obok głównej druhny występują małe druhenki. W ich rolę wcielają się dziewczynki z rodziny bądź pani młodej, bądź to pana młodego. Druhenka może nieść obraz, welon młodej lub obrączki (choć to zadanie zwykle powierza się chłopcom). Może też sypać kwiaty, ryż lub pieniądze na młodych wychodzących z kościoła.

Dziewczynki pomagające pani młodej dzięki roli, jaką wypełniają na ślubie mogą poczuć się jak małe damy. Co za tym idzie muszą być zaopatrzone w odpowiednie stroje.

Małe druhny są wyjątkiem wśród pozostałych gości weselnych. Obok pani młodej tylko one mogą być ubrane w białe sukienki. Przyznać trzeba, że właśnie w jasnych strojach młode damy prezentują się najbardziej uroczo.  Małą druhnę warto zaopatrzyć w długą zwiewną sukienkę w jasnym kolorze. Oprócz bieli godne polecenia są takie kolory jak błękit, róż, jasna żółć czy kolor kremowy. Dobrze jeśli kreacje dziewczynek współgrają z suknią panny młodej. Jeśli młoda mężatka ma na sobie białą sukienkę i niebieskie dodatki, małe druhny mogą być ubrane w białe sukieneczki, które przewiązane są np. niebieskim kokardami.

Jeśli nie biała sukienka wizytowa dla dziewczynki to może coś w kolorze? Jak najbardziej na miejscu są na przykład pastelowe kreacje wieczorowe dla dzieci. Jeśli Twoja druhenka zdecyduje się właśnie na taki strój będzie mogła założyć swoją kreację jeszcze na niejedną okazję.

A co z fasonem sukienki? Tak jak już wspominaliśmy najbardziej pożądane są długie sukienki – dziewczynki wyglądają w nich bowiem uroczo. Sukienki te jednak nie muszą sięgać samej ziemi (małej damie będzie nie wygodnie w przesadnie długiej kreacji), zupełnie wystarczająca jest długość do kostek. Modne są koronki, falbanki oraz drapowania. Sukienki mogą mieć krótki rękawek lub być oparte tylko na ramiączkach.

Jeśli druhenka niesie kwiaty dopasowujemy je o koloru i wzoru sukienki oraz dodatków. Do delikatnej sukienki pasować będzie duży bukiet, szykowną kreację skompletujmy zaś ze skromnym bukiecikiem bądź pojedynczym kwiatem.