Plecione fryzury okazyjne

Romantycznie rozpuszczone włosy, zalotne loczki i eleganckie koki zastąpiły na salonach plecione upięcia. Proste fryzurki inspirowane Wieczorowy warkoczwarkoczami, zawijasami, podpięciami stały się modne jakieś dwa sezonu temu. Od tego czasu wszędzie ich pełno… i dobrze bo świetnie prezentują się w nich prawie wszystkie kobiety.

Pleciona fryzura to świetna propozycja na uczesanie weselne pani młodej czy świadkowej, fantazyjny warkoczyk sprawdzi się w roli upięcia na imprezkę a kucyk jako codzienna fryzura do pracy, szkoły, czy na uczelnię.

Sprawdź jak łatwo możesz wykonać „plecionkę” na swojej głowie..

Warkocze, którym jeszcze nie tak dawno przypisywano etykietki „wiejskiego uczesania” i „fryzury szkolnej” dziś są upięciami, które nosimy z dumą. Jak stały się modne? Jak zwykle w przypadku mody i wizażu do boomu warkoczy, splotów i upięć przyczyniły się gwiazdy. Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Kate Hudson – to tylko niektóre z celebrytek, które ukochały sploty na głowie.

Hitem mody ślubnej stały się tzw. „zawijańce” i skręcane sploty. Są to uczesania przeznaczone dla pań o włosach długich. Jak wykonać wieczorowego kucyka ze splotami? Umyte i wysuszone włosy rozczesujemy na grubej szczotce. Następnie traktujemy je preparatem ułatwiającym formowanie loków i zakręcamy włosy lokówką (w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać tworzymy mniejsze lub większe skręty). Na jednym boku możemy dodatkowo spleć warkocz (nie prowadzimy go jednak po same końce Luźny warkoczkosmyków). Włosy spinamy na bok w kucyk, całość traktujemy solidnie lakierem.

Inną formą plecionej fryzurki jest kok z warkoczykami. Fryzura idealna do pracy czy na przyjęcie. Na rozczesanych włosach pleciemy kilka warkoczyków (jeden po lewej, jeden na środku, jeden po prawej stronie). Zakańczamy je wsuwkami. Z całości włosów formułujemy koczek (możemy umiejscowić go wysoko na głowie „kok baletnicy”, bądź nisko „kok hiszpański). Dodatkowo po bokach twarzy możemy puścić frywolne kosmyki. Uczesanie utrwalamy lakierem w sprayu.

Jeśli nie masz dużo czasu na przygotowanie fryzury zdecyduj się na luźnego tradycyjnego warkocza. Rozczesz włosy, zaczesz je mocno na jedną stronę, podziel kosmyki na trzy równe pasma, spleć grubego warkocza. Włosy zepnij przeźroczystą gumką. Z boków puść wolno dwa kosmyki włosów. Gotowe!