Piękne rzęsy na ślub

Makijaż oczu na ślubCo jest najważniejsze w makijażu? Co zwraca naszą największą uwagę? Oczywiście spojrzenie. Nie na darmo mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Są także ozdobą każdej twarzy, szczególnie twarzy kobiety.

Jak najprościej upiększyć spojrzenie? Uroku dodadzą mu z pewnością ładne rzęsy. Niestety nie każda z nas została obdarzona przez naturę długimi, gęstymi firankami rzęs, które sprawiają wrażenie jakby miały sięgnąć nieba. Ponad połowa pań narzeka na rzadkie, krótkie rzęski, które w dodatku łatwo się łamią. Z pomocą może przyjść tutaj albo dobrze dobrana maskara, albo odpowiednia odżywka do rzęs, albo najwygodniejsza z metod – sztuczne rzęsy. I choć większość z nas nie może sobie pozwolić na noszenie sztucznych rzęs na co dzień, są dni kiedy chcemy wyglądać wyjątkowo, olśniewająco, pięknie – takim dniem jest na pewno Twój ślub.

Sztuczne jak żywe

Sztuczne rzęsy dają efekt, jakiego nie zapewni Ci żadna, nawet najdroższa maskara. I choć ich aplikacja sporo kosztuje, gra zdecydowanie warta jest świeczki. Naturalne rzęsy są niezdrowe? To zdecydowany mit, który za wszelką cenę powinnyśmy obalać. Idąc takim tokiem myślenia tusze też nie są zdrowe, a kobiety w ogóle nie powinny się malować – owszem sztuczne rzęsy obciążają nasze naturalne włoski, ale nie musimy przecież nosić ich na co dzień. Firanki rzęs jako element makijażu na przykład do biura nie są zresztą najmilej widziane. Podsumowując: w przypadku sztucznych rzęs, tak jak i w ogóle w przypadku mody i makijażu sprawdza się prosta i stara jak świat zasada: co za dużo to niezdrowo (co za często też nie najlepiej). Sztuczne rzęsy są natomiast idealne na wielkie wyjścia. Bez wątpienia warto pomyśleć o nich zastanawiając się nad makijażem ślubnym.

Aby Twoje spojrzenie było jeszcze bardziej efektowne możesz wybrać dodatkowo ozdobione rzęski, salony kosmetyczne oferują swoim klientkom włoski zdobione mini diamencikami, perełkami, a nawet piórkami (wersja dla najodważniejszych). Tutaj również nie należy przesadzać z nadmiarem – jeśli zdecydujesz się na sztuczne rzęsy zdobione perełkami, powstrzymaj się od dodatkowych ozdób.Makijaż ślubny

Odżywka plus maskara

Alternatywą dla aplikacji rzęs jest odpowiedni makijaż. Na kilka tygodni przed ślubem zafunduj sobie kurację dla rzęs. Najlepszą odżywką dla rzęs będzie olejek rycynowy. Maluj nimi rzęsy codziennie – olejek sprawi, że będą one bardziej odżywione. Warto także zdecydować się na użycie podkręcającej zalotki. Przed nałożeniem maskary potraktuj je dodatkowo preparatem wspomagającym kondycję włosków. Rozczesz włoski szczoteczką, lekko je upudruj (tusz będzie lepiej się nakładał) i wolno nałóż maskarę (super efekt zapewnią dwie warstwy kosmetyku).