Okazyjne fryzury andrzejkowe

Fryzura upięcie na andrzejkiKiedy mamy już przygotowaną kreację na andrzejki warto zastanowić się jakie uczesanie będzie do niej pasowało. Wieczorową fryzurkę warto dobierać jednak nie tylko pod kątem stroju, ale także naszego stylu, kształtu twarzy, typu włosów. I tak panie o rzadkich kosmykach nie powinny torturować swoich włosów zabiegami typu kręcenie czy trwała ondulacja (w tym przypadku bardziej sprawdzą się bezpretensjonalne upięcia, delikatne sploty czy rozpuszczone lekko natapirowane włosy), natomiast kobiety o bujnych czuprynach mogą pozwolić sobie na wybór jednej z wielu fryzur, które stworzyć można na ich głowach.

Wśród modnych fryzur ostatkowych (ale także uczesań, które możemy wykorzystać udając się na bal sylwestrowy czy studniówkę) czołowe miejsca w dalszym ciągu zajmują koki, sploty i różnego rodzaju upięcia. Fryzury typowane przez stylistów są eleganckie i klasyczne, ale zawierają w sobie dużą dozę nowoczesności. Są bardzo kobiece, doskonale eksponują twarz, a co bardzo ważne stanowią świetną ozdobę naszej stylizacji, ale równocześnie nawet w najmniejszym stopniu jej nie przyćmiewają.

Wybierz fryzurę andrzejkową pasującą do Ciebie>>

Kok z tapirem

Dla kogo?

Fryzura idealna dla pań o włosach długich i półdługich. Dobrze wyglądać będą w niej przede wszystkim brunetki i szatynki. Najlepiej układa się na lekko kręconych kosmykach.

Jak ją wykonać?

Umyte włosy suszymy kilkakrotnie ręcznikiem. Rozczesujemy. Od połowy długości włosów nakładamy piankę do fal i loków – ugniatamy ją we włosy, formułujemy delikatne skręty. Włosy suszymy suszarką (najlepiej z dyfuzorem). Górną część włosów prostujemy uprzednio traktując je preparatem przeciwko łamaniu i niszczeniu się włosów. Włosy czeszemy do tyłu. Formułujemy dużego koka, układamy go nisko na tyle głowy, podpinamy wsuwkami w kolorze włosów. Wypuszczamy kilka kosmyków. Włosy nad czołem mocno tapirujemy, podtrzymujemy spinką. Całość spryskujemy mocnym lakierem utrwalającym.

Prosty kucyk na andrzejkową imprezęKucyk na wieczór

Dla kogo?

Uczesanie przeznaczone dla pań o długich włosach. Najlepiej będzie się układało na prostych kosmykach, bez tendencji do puszenia i kręcenia.

Jak ją wykonać?

Umyte, wysuszone i rozczesane włosy spryskujemy sprayem do prostowania włosów. Precyzyjnie prostujemy każdy kosmyk włosów. Jeszcze raz rozczesujemy. Włosy zaczesujemy do tyłu. Wiążemy gumką (możesz użyć ozdobnej frotki lub na zwykłą gumkę nałożyć efektowną kokardkę albo spinkę) tworząc prostego kucyka. Tapirujemy włosy nad czołem. Całą fryzurę traktujemy lakierem, mocniej utrwalamy natapirowane kosmyki z przodu głowy.