Młodzieżowe sukienki studniówkowe

Czas karnawałowych szaleństw w pełni. Pora przygotować odpowiednią, wieczorową garderobę. Szczególnie ważne są jednak kreacje na studniówki, które przeżywają największy boom w styczniu i lutym. Najwyższa pora więc dowiedzieć się, jakie są najmodniejsze suknie na studniówkę .

A wybierać jest w czym. Nadal modne są długie sukienki sięgające ziemi, w których każda nastolatka wygląda niczym księżniczka. Tegoroczne suknie studniówkowe maxi nie są jednak wzorowane na strojach typowo balowych; kreacjach z rozłożystymi spódnicami i sukienkach na kołach. Długie sukienki na bal maturalny są obcisłe, mocno przylegają do ciała, dobrze wyglądają na niemal każdej sylwetce.

Oprócz długich sukienek wspomnieć trzeba o kreacjach długości midi oraz krótkich miniówkach. Paleta krojów, wzorów i kolorystyki jest bardzo bogata.

Początek stycznia to ostatni dzwonek na wybór studniówkowej sukni. Nie kieruj się gustem koleżanek, ale swoim. Nawet jeśli większość Twoich przyjaciółek zakłada na 100dniówkę długą suknię, nie oznacza to, że Ty musisz wybrać podobnie. Postaw na model stroju, w którym dobrze się czujesz. Na zakupy przed balem studniówkowym wybierz się z kimś, kto choć trochę zna Ciebie, Twój styl i ma dobre wyczucie mody. Może to być mama, siostra, chłopak.

Najpopularniejszymi sukienkami na tegorocznych studniówkach będą uniwersalne midi. Kreacje sięgające za lub przed kolano sprawdzą się nie tylko jako sukienka jednorazowa, którą założysz wyłącznie na bal maturalny. Po studniówce będzie mogła Ci służyć jako sukienka na wesele przyjaciółki czy koktajlowa midi na imprezę.

Karnawałowe sukienki młodzieżowe to także odważne miniówki. Nieprzerwane triumfy święci mała czarna, której głównej zaletą jest bardzo kobieca elegancja. Krótkie sukienki na studniówkę to także kolorowe kreacje typu tulipan, sukienki asymetryczne, podkreślające damskie kształty bombki oraz obcisłe sukienki bandażowe. Jeśli tylko masz na to ochotę możesz zrezygnować z sukni na rzecz spódnicy studniówkowej, do której dopasować można wieczorową bluzkę.

Wśród kolorów najpopularniejsza jest czerwień, ale także kolor łososiowy, granat, zgaszona zieleń. Możemy także pokusić się o sukienkę o barwie mandarynki, albo pomarańczy.