Młodzieżowa sukienka na połowinki

Jesień i zima to czas połowinek – imprez organizowanych na półmetku gimnazjum, liceum i technikum oraz studiów. Faworyzując Granatowa elegancka sukienka tulipanznaczenie studniówki nad zabawą połowinkową w modzie bagatelizuje się kreacje i stroje półmetkowe. Zupełnie nie słusznie ponieważ studniówka jest może i pierwszym balem, ale półmetek to także ważna impreza, a jak wiadomo na każdej imprezie – czy jest to bal czy nie, młoda dziewczyna chce wyglądać olśniewająco.

Jaką sukienkę ubrać na półmetek? Jak ubrać się na połowinki?

Wybór sukienki półmetkowej zależy przede wszystkim od formy imprezy na jaką się wybierasz. Połowinki w gimnazjum czy liceum mają często charakter nieoficjalny i takie właśnie obowiązują tam stroje. Na półmetek typu „party” możesz więc założyć błyszczącą mini sukienkę, koronkową midi, a nawet zdecydować się na zestaw spódniczka plus bluzka albo spodnie i top. Oczywiście nie należy przesadzać z zbyt obfitym eksponowaniem ciała – jeśli ubierasz mini zrezygnuj z ogromnego dekoltu bądź na odwrót. Mimo wszystko jest to przecież impreza szkolna.

Na połowinki organizowane w restauracji bądź w innym tego typu lokalu wybierz sukienkę wizytową. W tym sezonie styliści proponują nam całą gamę sukienkowych możliwości; od super kobiecych tulipanów (idealne dla szczupłych dziewczyn z małym biustem) poprzez Czarna sukienka bez ramiączek tubaseksowne tuby (polecane osobom o figurze typu klepsydra) do sukienek bandażowych (potrafią wyeksponować nawet najszczelniej skrywaną kobiecość). Wciąż modne są sukienki bombki oraz ołówkowe kreacje z koronki.

Na półmetek  czy też studenckie imprezy komers polecamy raczej sukienki krótkie i midi – po pierwsze to one wiodą prym w tym sezonie, bo drugie są o wiele wygodniejsze niż długie wymyślne kreacje. Jeśli chodzi o dodatki wśród torebek nieustannie modne są eleganckie kopertówki, ale także torebki typu kuferki oraz proste małe listonoszki. Buty dobieramy do sukienki, nie na odwrót. Hitem nie tylko mody wieczorowej, ale także i codziennej są szpilki w kolorze nude – pasują niemal do każdej kreacji i są świetną alternatywą dla czarnych pantofelków.