Makijaż na andrzejki

Sukienka na imprezę andrzejkową pewnie już wybrana. Teraz pora na fryzurę i makijaż. Dziś skupimy się właśnie na make-upie. Na wieczorową okazję, jaką są ostatki polecamy nieco mocniejsze umalowanie. Wyraźnie podkreślone oczy, ciemne cienie do powiek, długie firanki rzęs lub intensywnie pomalowane usta.

Sprawdź, która opcja najbardziej Ci odpowiada.Nasza pierwsza propozycja to opcja dla pań o brązowych oczach oraz blondynek. Usta są bardzo delikatne, potraktowane jedyne cielistą pomadką. Główną rolę grają bowiem oczy. Brwi lekko pomalowane kredką i wyregulowane pęsetą. Górne powieki malujemy od wewnątrz jasnobrązowym cieniem, od zewnątrz różowym cieniem. Aby cień lepiej się „trzymał” malujemy powieki mokrym pędzelkiem. Dolne partie traktujemy błękitnym cieniem – niebieski kolor świetnie podkreśla brązową barwę oczu. Rzęsy mocno tuszujemy.

Druga wersja makijażu to make-up dla szatynek, brunetek i pań o niebieskich oczach. Usta delikatnie malujemy bezbarwnym błyszczykiem. Powieki traktujemy złotym cieniem. Następnie robimy czarną kreskę tusz nad linią rzęs. Kreskę robimy także wewnątrz oka. Złotym cieniem malujemy także delikatnie dolne partie. Na koniec malujemy rzęsy maskarą wydłużającą. Tusz będzie bardziej trwały i nie będzie się kruszył, kiedy przed malowaniem potraktujemy rzęsy pudrem.

Ostatnia propozycja to makijaż, który skupia się przede wszystkim na rzęsach i ustach. Cienie do powiek są w zasadzie nie potrzebne. Do rzęs doczepiamy sztuczne kępki, dzięki czemu rzęsy wydają się o wiele bardziej gęste.  Na powiekach możemy zrobić czarne kreski tuż nad linią rzęs. Usta malujemy intensywnie czerwoną szminką. Kości policzkowe podkreślamy bronzerem. Tego typu makijaż świetnie sprawdzi się u brunetek i szatynek. Blondynki powinny zdecydować się na delikatniejszy kolor szminki.