Jak ubrać się na komunię?

Maj to okres komunijny. O odpowiednich strojach, sukienkach, dodatkach Biała bluzka i czarna spódnicamuszą pomyśleć nie tylko główni bohaterowie tego wydarzenia, czyli dzieci, ale także wszyscy obecni na uroczystościach goście. Jaki strój będzie najodpowiedniejszy na przyjęcie pierszwokomunijne?

Jak ubrać się na komunię syna, siostry czy chrześniaka? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Pierwsza Komunia święta to wydarzenie, na które musimy ubrać się odpowiednio. W grę nie wchodzą sportowe stroje czy nazbyt luźny styl. Wręcz przeciwnie, wskazana jest subtelna elegancja, skromność i wyrafinowany szyk.

Jednym z pomysłów na strój na pierwszą komunię może być klasyczny i zawsze modny zestaw; elegancka bluzka i ołówkowa spódniczka. Do tego szeroki pasek i stylowe szpilki. Całość możemy wzbogacić o srebrny lub złoty łańcuszek. Taki komplet to dobra propozycja zarówno dla mamy dziecka, jak i jego starszej siostry czy kuzynki.

Jeśli nie spódnica, to może sukienka? Wizytowa midi świetnie sprawdziGranatowa sukienka koktajlowa się na tak eleganckiej uroczystości. Szczególnie ważmy jest kolor kreacji. Unikamy ekstrawaganckich barw, stawiamy raczej na klasyczną i uniwersalną kolorystykę; granaty, czernie, bordo.

Dla pań nie lubiących sukienek i spódnic polecamy eleganckie spodnie. Zestawione z modnym eleganckim topem, będą prezentowały się równie szykownie i kobieco, jak sukienka.

Oprócz odpowiedniego stroju musimy także pomyśleć o skromnym, lecz ładnym uczesaniu. Tej wiosny styliści stawiają na loki, koki i modne upięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *