Jak się ubrać na ślub cywilny?

W kobiecych magazynach, w ślubnej prasie specjalistycznej oraz na portalach Beżowa sukienka ślubnamodowych znaleźć można mnóstwo informacji o sukniach ślubnych, modzie weselnej i uczesaniach dla pań młodych.

Są to jednak głównie informacje dotyczące ślubu kościelnego, a co z ślubem cywilnym? Czy na tą okazję wypada założyć klasyczną długą sukienkę w kolorze białym, czy powinna to być raczej krótsza kreacja?

Jaką kreację wybrać na  ślub w urzędzie stanu cywilnego?Ślub cywilny traktowany jest w polskiej kulturze jako uroczystość oficjalna, jednak mniej podniosła niż ślub w kościele. Dlatego też główna bohaterka zaślubin może założyć na tę wydarzenie sukienkę średniej długości, niekoniecznie w kolorze białym.

Na ślub cywilny pani młoda może wybierać z pośród białych rozkloszowanych sukienek, ołówkowych midi, eleganckich kostiumów (żakiet plus spódniczka). Od formy, kroju czy koloru ważniejszy jest jednak szyk. Wśród różnego typu sukienek każda panna młoda znajdzie strój idealny dla siebie, ogrom fasonów pozwala na lepsze dopasowanie sukienki nawet dla kobiet w ciąży.

A jak wygląda sprawa gości weselnych?

Sukienka z atłasuNa ślubie cywilnym nie wypada pojawić się w mini czy błyszczącej  wieczorowej kreacji. Jako gość weselny możesz wybrać natomiast prostą sukienkę koktajlową lub jedną z modnych w tym sezonie sukienek w kwiaty. Do tego klasyczne szpilki i kreacja gotowa!