Fantazyjne paznokcie crackle

Lato, powoli dobiega już końca, jednak póki jeszcze trwa cieszmy się jego urokiem. Grafitti na paznokciachTo właśnie teraz nośmy się kolorowo i z polotem. Postawmy na barwne ubrania i ekstrawagancki manicure. Jeśli znudził Ci się klasyczny french i jednolite kolorki na paznokciach wybierz paznokcie typu crackle.

Co kryje się pod intrygującym określeniem crackle? Mieszanka kolorów, wzorów i deseni. Mieszanka wybuchowa – idealna na każdą wakacyjną imprezę.

Więcej o crackle…Zwierzęce motywy, tęczowe wzorki, owocowe inspiracje. Crackle to oryginalny nurt w sztuce malowania i zdobienia paznokcie. Wybierają go zbuntowane nastolatki i dojrzałe kobiety. Pierwsze stawiają na mocne kolory i oryginalne, często wręcz agresywne wzory (miejskie graffiti, kolory emo, neonowe barwy)  te drugie szukają seksownych i super kobiecych deseni (romantyczne kropki, uwodzicielskie prążki itd.)

Jak wykonać crackle?

Malowanie crackle jest proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Różowy manicure crackleNatomiast efekt naprawdę robi wrażenie.

Do zrobienia crackle potrzebne Ci będą dwa lakiery. Pierwszego używamy do wykonania tzw. bazy. Po wyschnięciu płytek paznokci malujemy je drugim lakierem – który dzięki odpowiednim składnikom w sobie zawartym tworzy efektowne wzorki na paznokciach – szybko schnie, „kruszy się” co powoduje automatyczne zdobienie pazurków. Dla uzyskania super trwałego efektu warto pomalować paznokcie trzecią warstwą – ochronnym lakierem bezbarwnym.