Fantazyjna biżuteria Bollywood

Z czym kojarzy Ci się określenie Bollywood? Myśląc o Indiach na myśl przywodzą Ci się z pewnością egzotyczne tańce, kolorowe stroje i Hinduska biżuteriakobiety o pięknej oliwkowo- czekoladowej karnacji. Bollywood to także połyskując biżuteria, sznur kolorowych bransolet sięgających łokci, duże kolczyki i ozdobne dodatki nosa, rąk, czoła, a nawet takich części ciała jak stopy czy brzuch.

Stylem Bollywood inspiruje się współczesna moda. Dodatki w hinduskim stylu zawojowały letnie i jesienne trendy bieżącego roku. Przekonaj się dlaczego…Kobiety w Indiach biżuterią zdobią praktycznie większość ciała. Obce jest im pojęcie minimalizmu, bynajmniej nie kierują się zasadą „im mniej, tym lepiej”, wręcz przeciwnie ubierają się kolorowo i strojnie, ich suknie wzorowane są kwiecistymi, pasiastymi i jaskrawymi deseniami. Jeśli chodzi o biżuterię wybierają przede wszystkim złoto. Wyjątkowym dniem dla każdej dziewczyny z Indii jest ślub, na tę uroczystość Pani Młoda przyodziana jest w kolorową zdobioną cykoriami i różnego rodzaju koralikami suknię w intensywnym kolorze. Na głowie ma chustę, jej ręce, uszy i nos zdobią liczne błyskotki.

Nic dziwnego, że europejska moda sięga po inspiracje kulturą Indii. To właśnie z hinduskiej tradycji wzięło się noszenie modnych kolorowych bransolet, bardzo dużych kolczyków, ozdób w nosie czy bogato zdobionych naszyjników. I bardzo dobrze, bo Komplet hinduskiej biżuteriinoszenie biżuterii Bollywood pozwala poczuć się nam jak w prawdziwej hinduskiej bajce. Co prawda nie powinniśmy zakładać na siebie jednocześnie kilkunastu bransoletek, kolorowej chusty i bardzo dużego łańcuszka (niestety nie jesteśmy w Indiach), ale  na pewno możemy pozwolić sobie na modne kolczyki XXL dekorowane drobinkami złota czy orientalne ozdoby na rękę.

Biżuteria Bollywood noszona z umiarem odpowiednia jest właściwie na każdą okazję. Kilka kolorowych i złotych bransoletek to świetny pomysł na ozdobienie Twojego stroju, kiedy wybierasz się np. na imprezę. Duże kolczyki „belly dance” w odpowiednim kolorze będą pasowały do sukienki na wesele czy kreacji na połowinki. Natomiast strojny naszyjnik jest doskonałym uzupełnieniem prostej małej czarnej sukienki.

Orientalne błyskotki są modne! Wśród ogromu wzorów i faktur hinduskiej biżuterii każda z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, odpowiedniego na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.