Biżuteria ze szkatułki babci – styl retro

Nowoczesne trendy po raz kolejny zasięgają inspiracji w historii. Moda retro staje się coraz bardziej popularna. Na topie są już nie tylko ślubne sukienki przypominające kreacje z szafy babci, ale także bluzki inspirowane latami 20 i 30 ubiegłego wieku oraz wiekiem XIX. Jeśli lubisz styl vintage z powodzeniem sięgać możesz także po biżuterię retro. Jest elegancka i kobieca a co najważniejsze ma klasę, której nikt nie może jej odmówić.

W modnej szkatułce ze skarbami prababki znaleźć możemy ciekawe kolczyki z kolorowymi diamencikami, kultowe broszki przypinane niegdyś do bluzek z żabotami, duże wisiorki oraz ogromne pierścienie. Biżuteria retro jest wyrazista i lubi duże gabaryty. Pasuje nie tylko do eleganckich strojów i stylizacji retro, ale także prostych ubrań oraz klasycznych sukienek i garsonek, dżinsów i bezpretensjonalnych letnich bluzek.

Do biżuterii vintage należą między innymi wyraziste wisiorki. Ich cechami charakterystycznymi są duże rozmiary oraz podobizny typowe dla stylu retro; rysunki pań rodem z XIX wieku, obrazki przedstawiające scenki z lat 20. i 30., delikatne kwiaty, ptaki, zegary. Do niektórych zawieszek włożyć możemy zdjęcie lub inną drobną pamiątkę. Wisiory ozdabiane są starym złotem lub srebrem, podtrzymują się na długich łańcuszkach. Są niezwykle oryginalne i kobiece.

Kolczyki retro to podobnie jak wisiorki duże ozdoby z motywami z dawnych lat. Znajdziemy na nich kwiaty, obrazki postaci, delikatne esy- floresy. Inny typ kolczyków vintage to super eleganckie diamenciki otoczone złotem bądź srebrem. Zwolenniczkom prostoty proponujemy klasyczne perły, które doskonale pasują np. do małej czarnej.Godne polecenia są także klipsy.

Broszka vintage dobrze idealnie pasuje nie tylko do białej bluzki, ale także prostego T-shirtu oraz dżinsów. Broszki są fantazyjne i w pomysłowy sposób potrafią ożywić nawet najbardziej nudną stylizację.

Fankom pierścionków proponujemy duże sygnety oraz delikatne pierścionki z perłami.